Rysy
inneRóżności

Czym zachwyci nas Korona Gór Polski i dlaczego warto ją zdobyć?

Miłośnicy górskich wędrówek mogą przystąpić do wyzwania, jakim jest zdobycie Korony Gór Polski. Pod tą nazwą kryje się 28 najwyższych szczytów oznaczonych pasm górskich w Polsce. Takie osiągnięcie daje ogromną satysfakcję i sprawia, że chodzenie po górach jest jeszcze bardziej ekscytujące. Każdy sukces warto udokumentować, a w tym celu można też zbierać specjalne pieczątki potwierdzające wejście na dany szczyt. A czym zachwyca Korona Gór Polski i dlaczego warto ją zdobyć?

 

Jak zdobyć Koronę Gór Polski?

 

Koronę Gór Polski turyści mogą zdobyć we własnym zakresie lub poprzez przystąpienie do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski. Członkostwo jest płatne, a w ramach wpisowego turysta otrzyma książeczkę na pieczątki, instrukcje postępowania i inne wybrane akcesoria. Po zdobyciu każdego szczytu trzeba przybić pieczątkę i wpisać datę wejścia. Do otrzymania specjalnej odznaki wymagane będą również fotografie 9×13 cm, na których musi się znajdować osoba ubiegająca się o tytuł zdobywcy na tle tabliczki z nazwą szczytu. Turyści mają nieograniczony czas na realizację zadania, a składka jest opłacana jednorazowo. Do klubu może się zapisać każdy, kto ukończył 7 lat. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest wypełnienie formularza elektronicznego, który znajduje się na stronie organizacji.

 

Korona Gór Polski – dlaczego warto ją zdobyć?

 

Korona Gór Polski obejmuje wszystkie najwyższe i zarazem najpiękniejsze szczyty w Polsce. Podczas pokonywania poszczególnych tras można zwiedzić znane regiony i podziwiać piękno okolicznej przyrody. Jednocześnie zdobycie 28 szczytów to wspaniała przygoda i doskonały pomysł na rodzinne wycieczki lub rywalizację w gronie najbliższych znajomych. Na liście 28 szczytów znajdują się takie góry jak:

  • Babia Góra
  • Tarnica
  • Śnieżka
  • Rysy
  • Wielka Sowa
  • Lackowa
  • Skrzyczne

 

Podążając szlakiem Korony Gór Polski, turyści przemierzą niemal całą południową część kraju wraz z popularnymi ośrodkami turystycznymi typu Zakopane, Krynica-Zdrój, Żywiec, Szczyrk czy Karpacz. Ponadto Klub Zdobywców Gór Polski oferuje swoim członkom możliwość wykupienia rocznej karty klubowej, która uprawnia do korzystania ze zniżek i rabatów na wybrane usługi turystyczne.

 

Jak się przygotować do zdobycia Korony Gór Polski?

 

Zdobycie 28 najważniejszych szczytów w Polsce to niesamowite doświadczenie, dzięki któremu można sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Planowanie poszczególnych tras warto rozpocząć od zamówienia odzieży i akcesoriów przydatnych w trakcie górskich wędrówek. Choć Korona Gór Polski składa się głównie z niższych szczytów, to jednak na każdą taką wyprawę trzeba zabrać ze sobą odpowiednią odzież, plecak i mapę. Podstawą wygodnego i bezpiecznego stroju będzie również trekkingowe obuwie, nieprzemakalna kurtka i spodnie oraz popularne stuptuty. Dużo praktycznych wskazówek na temat polskich gór i ciekawych szlaków turyści znajdą na stronie https://goryaktywnie.pl/. Bazując na informacjach publikowanych na tym portalu, można z łatwością zaplanować wyprawę w polskie góry. Przy czym warto pamiętać, że w zdobywaniu 28 szczytów najważniejsza jest dobra zabawa i bezpieczne wejście oraz zejście z każdej góry.

Korona Gór Polski została stworzona specjalnie z myślą o osobach kochających polskie góry. Jest to doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Wszystkie wymienione szczyty są możliwe do zdobycia także przez dzieci. Jednak to ważne, aby właściwie się przygotować przed wejściem na konkretny szczyt. Poza ubiorem, prowiantem i akcesoriami należy również regularnie sprawdzać warunki pogodowe w danym regionie.

 

Podobne wpisy

Naprawa smartfonów w Krakowie: Gdzie znaleźć najlepszy serwis w mieście?

Łukasz Kurbiel

Szukasz nowego hobby? Pomyśl o sportach wodnych

Łukasz Kurbiel

Jak spędzić zimowy czas aktywnie? Pięć pomysłów na sportowe wyzwania

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej