Brama Bolechowicka - punkt widokowy
PrzyrodaZwiedzanie

Brama Bolechowicka – punkt widokowy

Punkt widokowy „Brama Bolechowicka” położony jest nieopodal Doliny Bolechowickiej. Punkt widokowy to właściwie małe centrum informacyjne z licznymi tablicami informacyjnymi na temat Dolinek Podkrakowskich połączone z wyjątkowym punktem widokowym na Bolechowice, Zabierzów, a czasem i na Tatry.

Mini centrum informacji turystycznej i punkt widokowy położone są zachodnim wzniesieniu tworzącym Dolinę Bolechowicką, a ściślej mówiąc, na jego południowym stoku. Miejsce to zachwyca jednym z najpiękniejszych widoków na panoramę okolicy zwanej „Jurajskim rajem„.

Zadaszony punkt wypoczynkowy -
Zadaszony punkt wypoczynkowy – Fot. Bartosz Twarowski

Obiekty informacji turystycznej mają na celu zapoznanie zwiedzających przed wejściem w obręb szlaków turystycznych z celami i zasadami ochrony przyrody, walorami przyrodniczymi i kulturowymi, warunkami zwiedzania. Funkcja obiektów ma umożliwić informację turystyczną, zapoznanie się zwiedzających z przygotowaną wystawą prezentującą walory przyrodnicze i kulturowe oraz poprzez lokalizację w obrębie obiektów ogródka roślin jurajskich z występującą szatą roślinną.

Tablice edukacyjne - Fot. Bartosz Twarowski
Tablice edukacyjne – Fot. Bartosz Twarowski

Ciekawostki

– Miejsce to zostało wyposażone również w INFOMAT oraz  zadaszone miejsce  do odpoczynku.

– Z punktu widokowego czasami można dostrzec nawet szczyty Tatr

Podobne wpisy

Leskowiec

Łukasz Kurbiel

Poranne Pieniny

Łukasz Kurbiel

Kicarz

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej