kuter port
PrzyrodaZwiedzanie

Kuter Port – niezwykłe miejsce wypoczynku pod Krakowem

W odległości zaledwie 40 km od krakowskiego rynku, znajduje się miejsce niezwykłe i wyjątkowe. W otoczeniu przyrody, z dala od zgiełku miasta można odetchnąć od codzienności, korzystając z uroków i oferty rozwijającego się ośrodka.

Kuter Port to przystań dla szukających wypoczynku i relaksu na wysokim poziomie, a równocześnie miejsce zapewniające możliwość przebywania blisko natury i korzystania z różnorodnych form pobytu. Poranne wędkowanie, świeża ryba na obiad, wieczorny spacer wybrzeżem, kąpiel i leżakowanie na plaży, gra w tenisa czy siatkówkę plażową, weekend lub urlop w komfortowym Domku czy na Kempingu… To wszystko i wiele więcej znajduje się w magicznym miejscu, jakim jest Kuter Port.

kuter portRozległa Plaża wysypana białym piaskiem ze strzeżonym kąpieliskiem o trzech głębokościach, Restauracja w marynistycznym stylu z blisko 10-letnią tradycją, sala bankietowa aranżowana na wnętrze okrętu, Łowisko dla pasjonatów wędkarstwa, całoroczne Domki pod strzechą, Kemping dla tych, którzy lubią na wyjeździe mieszkać we własnym lokum, korty tenisowe – to tylko niektóre z cech wyróżniających ten kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, zajmujący teren o powierzchni ponad 30 ha. Autostrada A4 oddalona o kilkanaście kilometrów oraz bliskość drogi DK94 powodują, że z południa kraju już nie trzeba wyjeżdżać nad morze, by odpoczywać na białym piasku i czuć powiew letniej bryzy. Można to znaleźć znacznie bliżej.

Początki funkcjonowania obiektu sięgają połowy lat 90., kiedy zaczęło działać Łowisko. Jednak to w ciągu ostatnich kilku lat rozwój ośrodka nabrał szybkiego tempa, zmieniając się z miejsca spotkań wędkarzy w przystań wielu możliwości. Z sezonu na sezon ulepszana i rozwijana jest oferta dedykowana zarówno gościom indywidualnym, jak i wszelkiego rodzaju grupom zorganizowanym. Pozwala na to wydzielenie w obiekcie kilku stref, takich jak – Restauracja, Dolny Pokład, Łowisko, Domki, Plaża, Kemping, z których każda może funkcjonować samodzielnie, a wszystkie razem uzupełniają się wzajemnie, przenikają, dając rozbudowany wachlarz form spędzania czasu w Kuter Porcie o każdej porze roku.

Wielu gości Kuter Portu łączy to, że szukają miejsca oryginalnego i nieoczywistego, w którym mogą odpocząć w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku i pośpiechu, w ustronnej lokalizacji, chociaż znajdującej się dość blisko aglomeracji miejskiej. Przyjazd do tego ośrodka to jak przeniesienie się w inną czasoprzestrzeń, szczególnie dla osób zabieganych, zapracowanych, żyjących na co dzień na wysokich obrotach.

Dlaczego tak się dzieje? Miejsce to ma „magiczne” oddziaływanie, co wynika nie tylko z przestrzeni, wszechogarniającej wody, zieleni, ciszy i bliskości przyrody. To również efekt połączenia tych cech z wszelkimi udogodnieniami i komfortowymi warunkami pobytu, bez względu na to, czy ktoś przyjedzie na krótki spacer, szuka wytchnienia popołudniową porą, wybierze się na weekend czy dłuższy urlop. Magia przebija się także w koncepcji projektowania, rozwoju i bieżącego utrzymania – każdy szczegół wystroju, wyposażenia czy układu jest z góry przemyślany i zaplanowany, a wszystkie razem tworzą spójną i estetyczną całość.

 Plaża

kuter portJeszcze do niedawna głównym magnesem przyciągającym gości w sezonie letnim była Restauracja. Tymczasem latem 2020 r. otwarta została zbudowana od zera Plaża wraz z kąpieliskiem, w którym wydzielono trzy strefy głębokości (brodzik dla dzieci – 0,4 m, strefa dla nieumiejących pływać – 1,2 m, strefa dla umiejących pływać – 1,8 m), gdzie woda jest na bieżąco filtrowana, w sezonie jest stała opieka profesjonalnych ratowników, zaplecze gastronomiczne, sanitarne, medyczne, prysznice i przebieralnie, boiska do piłki siatkowej plażowej, korty tenisowe oraz wielki bezpłatny parking tuż przed wejściem. Standard infrastruktury plażowej, tak jak całego obiektu, z sezonu na sezon jest coraz wyższy.

Restauracja i Dolny Pokład

kuter portW restauracji znajdującej się na terenie Kuter Portu można zjeść dania kuchni polskiej i europejskiej, w której potrawy powstają w oparciu o autorskie receptury, gdzie można znaleźć m.in. dania ze świeżych ryb, domowe pierogi, regionalne produkty, wypiekany codziennie chleb. Restauracja powstała z myślą o gościach lubiących smacznie zjeść, wrażliwych na doznania estetyczne związane nie tylko z serwowanymi daniami, ale i otoczeniem.

Na Dolnym Pokładzie, tuż pod Restauracją, znajduje się sala bankietowa – aranżacja lokalu inspirowana była wnętrzem okrętu. Wyjątkowe wrażenie tworzy również woda płynąca tuż nad sufitem i spływająca po jednej ze ścian. W takiej scenerii można zorganizować niepowtarzalną imprezę firmową czy okolicznościową.

Domki i Kemping

kuter portGoście, którzy chcą zostać w Kuter Porcie dłużej, mogą zamieszkać w jednym z 32 całorocznych, w pełni wyposażonych, komfortowych, dwupoziomowych Domków. Znajdują się one tuż nad wodą, na zamkniętym, dostępnym wyłącznie dla wynajmujących terenie.

kuter portSzukający innej formy pobytu, lubiący mieszkać w kamperze, przyczepie lub namiocie, mogą wybrać jedno z 67 pól kempingowych o powierzchni od ponad 70 m2 do blisko 220 m2. Na terenie Kempingu znajduje się zarówno zaplecze sanitarne, jak i kuchenne, na wszystkich polach jest dostęp do energii elektrycznej, a na największych woda i kanalizacja. Użytkownicy kamperów mogą korzystać z profesjonalnej stacji umożliwiającej zrzucenie wody czarnej i szarej oraz uzupełnienie świeżej wody.

Wszyscy goście korzystający z usług Domków, Kempingu oraz Łowiska w cenie pobytu mają również wejście na wcześniej opisaną Plażę.

Łowisko

kuter portZ kolei dla pasjonatów wędkarstwa wydzielona została osobna, największa strefa na terenie obiektu – Łowisko z 21 samodzielnymi stanowiskami przeznaczonymi dla tych, którzy szukają spokoju i prywatności, chcą mieć do dyspozycji teren na wyłączność, na którym mogą spędzać czas w pojedynkę, z rodziną lub przyjaciółmi.

W celu podniesienia jakości usługi dla tych, którzy wybierają się „na ryby” na dłużej i chcą połączyć wędkarstwo z pobytem, dostępne są Domki z przypisanymi do nich stanowiskami, z prywatnymi bezpośrednimi zejściami nad wodę. Część stanowisk jest dostępna na dobę lub dłużej. Można na nich zamieszkać w namiocie, kamperze lub przyczepie. A jeśli ktoś chce powędkować krócej, może wybrać stanowisko dzienne. Model ten łączy różne rozwiązania, tak aby każdy mógł wybrać formę spędzania czasu, jaka mu najbardziej odpowiada.

kuter portKuter Port to przystań dla osób szukających wypoczynku i relaksu na wysokim poziomie, a równocześnie miejsce oferujące komfort przebywania blisko natury z możliwością skorzystania z różnorodnych form pobytu oraz rozrywki. Opcji jest wiele, a o wszystkim można się dowiedzieć na bieżąco ze strony www.kuterport.pl.

Podobne wpisy

Rysianka

Łukasz Kurbiel

Trzy Korony

Łukasz Kurbiel

Łapszanka, czyli troszkę szczęścia do pogody…

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej