Różności

Nauka pływania w Krakowie – jaką szkołę pływania najlepiej wybrać?

Jakie cechy ma dobra szkoła pływania oraz na co zwrócić uwagę zapisując dziecko na basen?

Aktywność fizyczna na basenie to jedna z najczęściej zalecanych przez lekarzy rodzinnych oraz fizjoterapeutów form ruchu. To dlatego tak popularna od najmłodszych lat jest obecnie nauka pływania. Kraków oferuje szkoły, zajmujące się zarówno osobami, które muszą zacząć od oswajania się z wodą, jak i pływaków, pragnących udoskonalić technikę lub nauczyć się nowej. Gdzie zapisać się na lekcje i czym się kierować, wybierając odpowiedniego trenera?

Cechy instruktora nauki pływania

Instruktor nauki pływania powinien być dobrze wykwalifikowany, a przy tym posiadać umiejętność przekazywania swojej wiedzy. W przypadku instruktorów dla dzieci bardzo ważne jest to, by taka osoba potrafiła złapać kontakt z najmłodszymi. Zdarza się, że wybitny nauczyciel dorosłych, zupełnie nie radzi sobie w towarzystwie kilkulatków. W pracy z dziećmi trzeba się wykazać dużymi pokładami cierpliwości i umieć z ćwiczeń zrobić dobrą zabawę. Doskonale, jeśli trener wchodzi do wody, a nie tylko obserwuje uczestników kursu z góry. To nie tylko ułatwia kontakt, ale również umożliwia dokładne zaprezentowanie wymaganego ruchu.

Zanim zapiszesz dziecko na lekcje pływania

Szkoła, szkole nierówna. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nauka pływania Kraków, by zobaczyć, jak wiele jest możliwości. Wykorzystaj więc siłę Internetu i sprawdź od razu opinie o poszczególnych miejscach. Ilość gwiazdek i zdanie klientów mogą wiele powiedzieć o skuteczności oraz atmosferze panującej w danej szkole. Dowiedz się, ilu uczestników bierze udział w zajęciach grupowych. Im mniejsza jest to liczba, tym łatwiej jest się czegokolwiek nauczyć. Tylko w niewielkiej grupie trener ma szansę wyłapać wszystkie błędy i pomóc je poprawić.

Zanim wybierzesz szkołę nauki pływania, upewnij się, że na basenie panują odpowiednie warunki sanitarne, że jest czysto, a Twojemu dziecku bez problemu uda się samodzielnie wykąpać, przebrać, skorzystać z zamykanej szafki. Dopytaj ewentualnie, jeśli jest taka potrzeba, czy istnieje możliwość, by rodzic mógł wejść do szatni, pomóc maluchowi w tych zadaniach, szczególnie podczas pierwszych treningów.

MOVE Akademia Sportu – szkoła pływania

Godną polecenia szkołą z doświadczeniem jest MOVE Akademia Sportu. Odbywa się w niej nauka pływania dla dzieci Kraków, zajęcia grupowe już od 6 roku życia, a także nauka pływania dla dorosłych Kraków. Dorośli w MOVE mogą uczyć się od podstaw, jak również doskonalić pływanie w grupie lub indywidualnie z trenerem. W Akademii odbywają się także przygotowania do Triathlonu nowicjuszy i zapalonych sportowców, którzy startują już kolejny raz.

Kadra trenerska w MOVE to osoby o wysokich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu. Potrafią nie tylko świetnie pływać, ale mają niesamowitą wiedzę, podejście do dzieci oraz zdolność tworzenia świetnej atmosfery. Uczniowie z łatwością oswajają się przy nich z wodą, pokonują swoje słabości i regularnie przychodzą po więcej.

Zapisz swoje dziecko na lekcje pływania do MOVE Akademii i przekonaj się, z jaką radością będzie chodzić na kolejne zajęcia oraz jak szybko będzie robić postępy pływackie.

Artykuł promocyjny

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej