GalerieRelacje

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

W pierwszych dniach lipca 2014 odbyła się w Myślenicach oraz Miechowie i Wygiełzowie pierwsza edycja festiwalu „Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem”. Do Małopolski przyjechały zespoły z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Indii, Kolumbii, Meksyku, Tajwanu, Ukrainy i Polski. Podczas kliku dni festiwalowych pokazywały swoje regionalne tańce i śpiewy, które chętnie oglądała licznie zgromadzona publiczność. 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to pierwsza tego typu tak szeroka i uniwersalna propozycja z zakresu kultury ludowej w tej części Województwa Małopolskiego. Festiwal zakłada aktywną promocję dziedzictwa kulturowego małopolski oraz prezentację wartości kultur etnicznych innych krajów świata. Poprzez organizację imprezy o kluczowym znaczeniu dla regionu organizatorzy chcą podjąć działania aktywizujące ruch Zespołów Pieśni i Tańca w Małopolsce, które dzięki udziałowi w tego typu imprezie będą miały większą motywację do rozwoju swojego programu, twórczości i działalności.

Spotkania z najlepszymi Zespołami z całego świata mają być platformą wymiany doświadczeń w budowaniu jakości i sieci kontaktów między grupami uczestniczącymi w kolejnych edycjach festiwalu. Promocja różnorodności kulturowej jest, bowiem jednym z najistotniejszych elementów idei tego przedsięwzięcia. Odkrywanie i osobiste doświadczanie różnic, zwyczajów czy odmienności ma prowadzić do chęć poznania wartości własnego regionu.

Pomysłodawcą i inicjatorem Festiwalu jest Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Sowa. Organizatorami festiwalu są: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” (Myślenickie Towarzystwo Kultury), Województwo Małopolskie i Gmina Myślenice.

Podobne wpisy

Rękawka

Łukasz Kurbiel

9. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Łukasz Kurbiel

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej