GalerieRelacje

46. MFFZG – koncert inauguracyjny

Podczas wieczornego niedzielnego koncertu Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, Dyrektor Festiwalu Andrzej Kawecki oraz Dyrektor Artystyczna Stanisława Trebunia-Staszel uroczyście otworzyli 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Nie zabrakło także rodziny Haniaczyków, która tradycyjnie na trombitach odegrała festiwalowy hejnał. Wszystkie zespoły, które od dzisiaj konkurują na scenie, zostały przywitane chlebem przez dzieci z „Młodych Klimków”.

W tym roku o Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę, rywalizować będą zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Włoch oraz cztery zespoły z Polski. Poza konkursem zobaczymy górali z Peru. Gospodarzami festiwalu są dwa zespoły podhalańskie „Watra” z Czarnego Dunajca oraz „Młode Klimki” z Zakopanego. Finałem koncertu był widowiskowy taniec zbójnicki z pochodniami. Następnie ogień został przeniesiony do wioski festiwalowej, gdzie zapłonęły ogniska i odbył się pokaz sztucznych ogni.

Fot. Anna Karpiel-Semberecka/Biuro Prasowe 46.MFFZG

Podobne wpisy

8. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

Łukasz Kurbiel

Eksperyment Magdeburski w Ogrodzie Doświadczeń

Łukasz Kurbiel

Marsz pamięci z okazji 70. rocznicy likwidacji Getta Krakowskiego

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej