GalerieRelacje

Ulica 29 Street Art festiwal

Po raz kolejny na początku lipca odbył się festiwal ULICA (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych), który jest jednym z najstarszych festiwali tego typu w Europie Środkowej.

Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa i stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie, z coroczna widownią rzędu 60-100 tys. widzów. Każdego roku na 4 dni lipca Kraków zmienia się w wielką plenerową scenę, a sztuka wychodzi poza budynki teatralne, galerie czy muzea. Koncentruje na krakowskich placach zarówno mieszkańców miasta i regionu, jaki i licznie przybywających w tym czasie do Krakowa turystów z całego świata.

Tegoroczna, 29. edycja festiwalu odbyła się w dniach 7-10 lipca. Rynek Główny, Mały Rynek, Plac Szczepański, Rynek Podgórski i inne miejsca stały się scenami, na których można było zobaczyć około 70 spektakli.

4 dni festiwalowych zdarzeń teatralnych zdominowane były przez zespoły polskie. Ambicją 29. ULICY była próba zdiagnozowania stanu polskiej teatralnej sztuki ulicznej.
Nie zabrakło też zespołów z zagranicy.

 

Podobne wpisy

Bajkolandia

Łukasz Kurbiel

Orszak Trzech Króli

Łukasz Kurbiel

Synagogi nocą 2013

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej