Różności

Najpopularniejsze banki w Polsce – sprawdź wybór mieszkańców Małopolski

Wybór banku może mieć kluczowe znaczenie dla zarządzania własnymi finansami lub budżetem firmowym. Łatwy dostęp do usług finansowych, transparentność czy nowe pozycje w ofercie pojawiające się co jakiś czas to tylko niektóre z kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Odkryj, które banki najczęściej wybierają mieszkańcy Małopolski. Sprawdź, co te instytucje proponują swoim klientom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku?

 Indywidualne konto bankowe jest w dzisiejszych czasach niezbędne. To na nie pracodawca wypłaca comiesięczne wynagrodzenie. Dzięki niemu możliwe jest także korzystanie z wielu udogodnień jak np. uwierzytelnienie profilu zaufanego. Na rynku działa wiele różnych banków. Aktualnym i przyszłym klientom oferują one różne rozwiązania finansowe. Wybierając konkretną instytucję, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsze to:

  • dostępność do bankowości internetowej,
  • aplikacja mobilna,
  • liczba placówek stacjonarnych w okolicy,
  • dostępność bankomatów.

Dostęp do bankowości internetowej to obecnie absolutna podstawa. Im więcej możliwości, z których można skorzystać online, tym lepiej i wygodniej dla klienta. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także aplikacja mobilna, którą można pobrać na smartfona. Najlepiej, jeżeli jest ona dopasowana zarówno do urządzeń z systemem Android, jak i tych z oprogramowaniem iOS. Użytkownicy cenią bankowe aplikacje mobilne za możliwość zlecenia szybkiego przelewu czy wygenerowania kodu BLIK bez względu na to, gdzie się znajdują.

W dobie cyfryzacji i łatwego dostępu do banku nie należy zapominać również o placówkach stacjonarnych. Nadal w wielu sytuacjach konieczne jest osobiste stawienie się w oddziale banku. Dotyczy to m.in. kwestii przedłożenia dokumentacji do wniosku hipotecznego. Wybierając bank, warto zatem sprawdzić, czy ma on również placówki stacjonarne zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania.

Istotną kwestią jest także dostępność bankomatów. Płatności bezgotówkowe kartą, smartfonem czy smartwatchem to bardzo wygodne i popularne rozwiązanie. Jednak zdarza się, że potrzebna jest gotówka np. w przypadku wymiany waluty krajowej na zagraniczną w kantorze. Decydując się na wybór instytucji finansowej, warto sprawdzić, czy ma ona przynajmniej kilka bankomatów w okolicy. Zakładając konto, warto również sprawdzić warunki korzystania z innych bankomatów. Niektóre banki oferują swoim klientom bezpłatne korzystanie ze wszystkich punktów zarówno w kraju, jak i za granicą. Przykładem jest Millennium Bank. Więcej informacji na temat tego konkretnego banku i oferowanych przez niego usług znajdziesz na stronie: https://finanse.rankomat.pl/millennium-bank.

Jakie rozwiązania finansowe proponują banki?

Produkty oraz usługi finansowe pozwalają klientom banków na obracanie środkami finansowymi. Wśród nich są również takie rozwiązania, dzięki którym klient ma możliwość pozyskania dodatkowych środków np. na zakup nieruchomości czy samochodu. Które z nich są najczęściej wybieranie? Najpopularniejszą usługą finansową jest ROR, czyli rachunek osobisty klienta. Jego pełna nazwa to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy i służy przede wszystkim do przechowywania środków pieniężnych i zarządzania nimi. Zwykle nie ma dodatkowego oprocentowania. Korzystając z ROR-u, możliwe jest dokonywanie płatności w sklepach za pomocą przypisanej do rachunku karty debetowej, jak i zlecanie przelewów. Banki w swojej ofercie mają szereg różnych rodzajów rachunków osobistych, które dopasowane są do oczekiwań klientów. Otwarcie konta osobistego jest niezwykle łatwe, a informacje na ten temat można znaleźć m.in. na stronie internetowej: https://finanse.rankomat.pl/ing-bank-slaski.

Innym popularnym rozwiązaniem finansowym, jakie swoim klientom proponują banki, są karty kredytowe. Różnica pomiędzy kartą debetową a kredytową jest niezwykle istotna. Na tej drugiej do dyspozycji użytkownika oddawane są środki, które nie są jego własnością. Należą one do banku, a ich limit zależy od oferty. Klient, który korzysta z karty kredytowej, jest zobowiązany do oddania pożyczonych środków w określonym terminie.

Często wybieranym produktem finansowym jest także kredyt gotówkowy. Klient może przeznaczyć go na dowolny, wybrany przez siebie cel. Procedura zaciągnięcia kredytu jest łatwa i szybka. Samodzielnie ustala się wysokość zobowiązania, jakie chce zaciągnąć i określa liczbę rat spłaty. Banki często oferują także atrakcyjne warunki kredytu dla nowych klientów.

Które banki są najchętniej wybierane przez mieszkańców Małopolski?

Mieszkańcy Małopolski często sięgają po sprawdzone i rzetelne oferty banków. W czołówce najchętniej wybieranych placówek znalazły się m.in. dwie instytucje: ING Bank Śląski oraz Millennium Bank. Są one popularne głównie ze względu na bardzo korzystne warunki prowadzenia rachunku osobistego, jak również dostęp do bankomatów w kraju czy za granicą.

Wspomniane banki mają w swojej ofercie lokaty oszczędnościowe i kredyty z przeznaczeniem na konkretny cel (samochodowe, hipoteczne). Dodatkowym plusem są także wyjątkowo łatwe w obsłudze i przejrzyste aplikacje mobilne. To ważne z uwagi na fakt, że są one przystępne zarówno dla młodszych, jak i starszych klientów banku.

Podobne wpisy

Nowy skatepark w Makowie Podhalańskim – to prawdziwy raj dla miłośników sportów ekstremalnych.

Łukasz Kurbiel

Wypożyczalnia zagęszczarek – profesjonalne rozwiązania w zasięgu Twojego portfela. Dlaczego warto skorzystać z najmu?

Łukasz Kurbiel

Sekrety doskonałego eventu firmowego: Porady ekspertów z Eventpeople.pl

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej