Różności

Krakowski Park Wodny, czyli jak spędzić ciekawie czas w Krakowie!

Położony przy ulicy Dobrego Pasterza 126 w Krakowie Park Wodny jest jednym z najważniejszych centrów rozrywki w Małopolsce, przyciągając w sezonie letnim od 2 do 3 tysięcy osób każdego dnia. Obiekt jest czynny przez cały tydzień w godzinach 8:00-22:00, oferując różnorodne atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, sprawiając, że jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek, chwilę relaksu we własnym towarzystwie lub aktywne spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Wodne atrakcje dla dzieci i dorosłych

Krakowski aquapark dysponuje trzema basenami o łącznej powierzchni 2000 metrów kwadratowych, które podzielone są na atrakcyjne strefy tematyczne. Goście mogą korzystać z różnych atrakcji wodnych, takich jak bicze wodne, hydromasaże, rwąca rzeka, dzikie źródła, tęczowa ścieżka, a także z miejsc do sportów wodnych, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka wodna. Dla dzieci dostępny jest kolorowy brodzik z Wyspą Piratów, Statkiem Pirackim oraz różnymi wodnymi zabawkami.

Park Wodny w Krakowie oferuje również 8 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 800 metrów, w tym zjeżdżalnie pontonowe i ekstremalnie szybkie, takie jak Kongo i Nitro, oraz multimedialne zjeżdżalnie Speed Fire i Twister.

Nauka pływania – zajęcia grupowe i indywidualne

Naukę pływania można rozpocząć praktycznie na każdym etapie życia, co ułatwia krakowski aquapark, zapewniając rozbudowaną ofertę grupowych i indywidualnych kursów nauki pływania, z której mogą skorzystać zarówno niemowlaki od 3 miesiąca życia, jak i dzieci starsze, dorośli czy seniorzy. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na https://www.parkwodny.pl/, stronie internetowej krakowskiego Parku Wodnego.

Ferie i wakacje w Parku Wodnym w Krakowie

Każdego roku Park Wodny w Krakowie organizuje ciekawe promocje w okresach ferii zimowych i wakacji – w tym półkolonie wodno-sportowe. Dzięki temu rodziny z dziećmi mogą liczyć na korzystne rabaty i możliwość wspólnej rozrywki w niezwykle atrakcyjnych cenach. Warto na zatem śledzić na stronie Parku zapowiadane atrakcje i promocje, dzięki którym ferie i wakacje mogą być dla dzieci o wiele ciekawsze!

Fitness klub, saunarium, restauracja i zewnętrzna plaża!

Oprócz atrakcji wodnych Park Wodny w Krakowie oferuje także szereg innych form aktywności. Goście mogą spędzić czas w FitParku, który obejmuje siłownię, klub fitness, studio tańca i szkołę walki. Doświadczeni trenerzy prowadzą zajęcia o różnym stopniu zaawansowania, co pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Klub FitPark posiada również świetnie wyposażoną strefę do treningu OCR.

W krakowskim Parku Wodnym dostępne jest również saunarium. Mamy tutaj do wyboru różnego rodzaju sauny – w tym bania, łaźnia morska, sauna sucha, sauna ognista czy sauna infrared, idealne do relaksu i regeneracji. W Parku Wodnym znajduje się również restauracja Rodzinna Siesta, oferująca szeroki wybór posiłków i przekąsek, idealnych do uzupełnienia energii po dniu pełnym wrażeń.

W czasie sezonu wiosenno-letniego do dyspozycji gości jest unikalna Stacja Parkowa, czyli zewnętrzna plaża zaopatrzona w szereg atrakcji, stanowiąca świetne miejsce na odrobinę relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu, w kojącym i przyjemnym otoczeniu.

Podobne wpisy

Ruczaj: dzielnica młodych i nowa sypialnia Krakowa. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Łukasz Kurbiel

Nowy Sącz na zdrowej diecie. Nice to Fit You odmienia podejście do zdrowego jedzenia

Łukasz Kurbiel

Opowieść zaklęta w zabytku

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej