kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków
Różności

Kompleksowe wykończenie wnętrz – co powinno wejść w zakres takiej usługi?

W ciągu najbliższych kilku miesięcy planujesz zakup mieszkania z rynku pierwotnego i absolutnie nie chcesz wykańczać go na własną rękę? Na rynku działa wiele firm, które bardzo chętnie zdejmą ten ciężar z Twoich barków. Wiele z nich ma w swojej ofercie kompleksowe wykończenie wnętrz – zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretnym wykonawcą, dowiedz się, jakie działania powinna obejmować taka usługa.

Podstawowe prace wykończeniowe

Od rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się na swoje wiedzie bardzo długa droga. Prace wykończeniowe należy przeprowadzać w odpowiedniej kolejności. Do tych podstawowych zalicza się przede wszystkim wykonanie instalacji: wodno-kanalizacyjnej, grzewczej oraz elektrycznej, a także otynkowanie ścian czy zrobienie wylewki pod podłogi. Tymi pracami na ogół zajmuje się sam deweloper, stąd nazwa: „stan deweloperski”. Niektórzy deweloperzy przed przekazaniem kluczy właścicielowi malują również ściany na biało, ale nawet w takim przypadku wnętrza nie są jeszcze gotowe do zamieszkania.

Podłogi, drzwi wewnętrzne oraz wyposażenie łazienki

Po podstawach przychodzi czas na swego rodzaju personalizację wnętrz. W jej zakres wchodzi na przykład układanie paneli podłogowych czy płytek ściennych oraz malowanie ścian na kolor, którego sobie zażyczysz. Na tym etapie wykonawca wstawia też drzwi wewnętrzne. Jeśli nie zadbał o to deweloper, w łazience pojawia się armatura oraz ceramika. Po wykonaniu tych prac wnętrza nadają się już do zamieszkania. W rozumieniu wielu projektantów takie mieszkanie jest wykończone „pod klucz”. Istnieją jednak wykonawcy, którzy swoim klientom są w stanie zaoferować dużo więcej.

Pakiety wykończenia

Jeśli intensywnie poszukujesz firm wykonujących kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków jest najlepszym miejscem do znalezienia architekta, w którego ofercie obecny jest pakiet na miarę Twoich potrzeb. Takie pakiety wykończenia oprócz wymienionych wcześniej kwestii uwzględniają też dalsze prace, opiekę koordynatora na każdym etapie, a także zmiany lokatorskie – te ostatnie są głównym powodem, dla którego selekcji firm wykończeniowych warto dokonać jak najwcześniej.

Meble na wymiar

Kompleksowe wykończenie mieszkania powinno obejmować meble na wymiar. Dobrym pomysłem będzie zatem wybranie firmy, która dysponuje własną pracownią stolarską – dzięki temu prace przebiegną sprawniej. Najważniejsza jest w tym przypadku zabudowa kuchenna. Oprócz niej wykonawca może zaproponować Ci również stworzenie szafy czy garderoby na wymiar.

Dobór oświetlenia i innych elementów

Najbardziej rozbudowane pakiety od firm wykończeniowych obejmują również dobór odpowiedniego oświetlenia do każdego z pomieszczeń. W zależności od oferty może to być nie tylko oświetlenie główne, ale i dodatkowe. Jeśli nie chcesz podejmować samodzielnej decyzji w kwestii mebli ruchomych, zdecyduj się na pakiet, który również te elementy uwzględnia w pracach wykończeniowych. To nadal nie wszystko! Niektórzy projektanci w ramach kompleksowego wykończenia wnętrz mogą zaproponować Ci nawet dobór dekoracji!

Podobne wpisy

Jak spędzić zimowy czas aktywnie? Pięć pomysłów na sportowe wyzwania

Łukasz Kurbiel

Jak zostać masażystą? Drogi rozwoju i perspektywy zawodowe

Łukasz Kurbiel

Założenie spółki z o.o. – prostsze niż się wydaje

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej