Różności

Co warto wiedzieć na temat magazynów self storage?

Jako ludzie zmagamy się często z problemem nadmiaru rzeczy w naszym otoczeniu. Masz smykałkę do mechaniki i lubisz majsterkować, ale nie raz zdarzyło Ci się nie mieć wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie swoich narzędzi potrzebnych do realizacji swojej pasji? A może lubisz razem z rodziną rowerowe wycieczki, ale nie masz gdzie trzymać zimą 4 jednośladów? W obu tych przypadkach rozwiązaniem problemu byłaby dodatkowa przestrzeń, w której można by bezpiecznie przechowywać ważne dla nas rzeczy. Od kilku lat dzięki usłudze pod nazwą self storage jest to możliwe. W poniższym tekście opowiemy, na czym polega self storage, dla kogo jest przeznaczony, jakie korzyści niesie ze sobą. Zapraszamy do lektury.

Czym jest self storage?

W największym skrócie self storage to usługa polegająca na wynajmie indywidualnych, zamykanych i monitorowanych boksów magazynowych różnej wielkości. Boksy takie znajdują się w specjalnie przystosowanych obiektach, które zapewniają odpowiednie warunki do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od potrzeb klienta może on wynająć taki mini magazyn na kilku dni, a nawet kilka lat. Ogromnym atutem rozwiązań, które oferuje m.in. RóżaRent jest to, że klient ma pełną swobodę dostępu do swojej przestrzeni magazynowej w dowolnym momencie (24 godziny na dobę, 365 dni w roku), bez konieczności umawiania się z obsługą magazynu. W trakcie trwania umowy możemy również zmniejszyć lub zwiększyć wielkość potrzebnej nam powierzchni zmieniając boks i przenosząc do niego rzeczy.

Do kogo adresowana jest usługa self storage?

Self storage to usługa bardzo uniwersalna, która może być przydatna dla różnych grup odbiorców:
– osób, które nie mają wystarczająco dużo miejsca w małym mieszkaniu, aby trzymać w nim wszystkie rzeczy, meble, książki, rowery itd.
– osób, których pasją jest szeroko rozumiana mechanika, majsterkowanie, naprawa samochodów czy motocykli. Takie hobby wymaga posiadania dużej ilości narzędzi, części czy akcesoriów, które często zajmują dużo miejsca w domu lub garażu.
– osób, które właśnie się przeprowadzają i muszą gdzieś przechować część rzeczy z poprzedniego mieszkania.

Mini magazyny – self storage pozwalają na przechowywanie naszych rzeczy w bezpiecznym i łatwo dostępnym miejscu, bez obawy o ich uszkodzenie czy kradzież. Ponadto zapewniają ułatwienia w postaci wózków transportowych, wind towarowych, ramp załadunkowych. W RóżaRent można np. wjechać na halę samochodem, a następnie łatwo przenieść swoje rzeczy z samochodu do boksu i odwrotnie.

Jakie przedmioty możemy przechowywać w mini magazynach?

W mini magazynach self storage można przechowywać niemal wszystko, co nie jest niebezpieczne, nielegalne (broń, narkotyki, materiały niebezpieczne) lub nie wymaga specjalnych warunków przechowywania (żywność). Można tam więc umieścić sprzęt elektroniczny, meble, ubrania, książki, dokumenty, narzędzia, rowery. W większości magazynów dba się o to, aby utrzymywać optymalną temperaturę ok. 15 stopni, która jest neutralna dla każdego typu przedmiotów i chroni je przed wilgocią. Tak czy inaczej, zawsze należy sprawdzić regulamin danego magazynu i upewnić się, że nasze przedmioty spełniają określone wymagania.

Co wyróżnia self storage z perspektywy klienta?

Boksy w ramach self storage to usługa, która ma wiele zalet z punktu widzenia klienta.
Po pierwsze zapewnia elastyczność i wygodę. Klient sam decyduje o wielkości boksu (komory), czasie wynajmu i sposobie zagospodarowania przestrzeni.
Po drugie, self storage gwarantuje bezpieczeństwo i prywatność. Każdy klient zamyka swoją komorę na własny klucz lub kod i nie musi się martwić o to, że ktoś będzie miał do niej dostęp. Magazyny self storage są również monitorowane i chronione przez system alarmowy i ochronę fizyczną.
Po trzecie, mini magazyny to oszczędność czasu i pieniędzy. Płacąc za usługę, otrzymujemy tyle miejsca, ile potrzebujemy i nie musimy się obawiać dodatkowych kosztów związanych z przenoszeniem, pakowaniem czy ubezpieczaniem swoich rzeczy.

Podsumowanie

Jak widać, self storage to usługa, która może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają dodatkowej przestrzeni na przechowywanie swoich przedmiotów. To coś więcej niż magazyn, ale także miejsce, dzięki, którym można realizować swoje pasje i hobby. Duża elastyczność zarówno pod względem dostępnej powierzchni, jak i okresu trwania umowy sprawiają, że mini magazyny z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Mamy nadzieję, że powyższy tekst zachęci do nich kolejne osoby, które zmagają się z nadmiarem rzeczy w swoich mieszkaniach.

Podobne wpisy

Wiosenne zakupy w lumpeksach z działem WAGI! Poradnik zakupowy krok po kroku!

Łukasz Kurbiel

Barszcz Sosnowskiego – zmora botaników

Łukasz Kurbiel

Czym jest chiropraktyka?

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej