Różności

Będzie jeszcze jaśniej! Mnóstwo atrakcji i mikołajkowe niespodzianki już 2 grudnia w ośrodkach PKL na Górze Parkowej i Górze Żar

Przed nami grudzień, który obfituje w niesamowite wrażenia oraz zdecydowanie kojarzy się z niespodziankami. Możemy być pewni, że tych nie zabraknie 2 grudnia w ośrodkach turystycznych PKL na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój oraz Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. To będzie dzień pełen atrakcji, uroczystego rozświetlenia zimowych parków oraz mikołajkowych niespodzianek. 

Grudniowe dni są niepowtarzalne i praktycznie każdego wprowadzają w wyjątkowy nastrój. Czas ten warto sobie umilić i skorzystać z wielu atrakcji, które dodatkowo wprowadzą nas w magiczny i jedyny w swoim rodzaju klimat. Podpowiadamy, jak kreatywnie spędzić wolne chwile w Parku Światła na olśniewającej Górze Parkowej oraz czarującej Krainie Żaru na Górze ŻarWarsztaty artystyczne, pokazy mody retro, wspólne dekorowanie pierniczków oraz spotkanie z Mikołajem – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych w ośrodkach Polskich Kolei Linowych.

Góra Parkowa – wyjątkowy powrót do minionej epoki i Park Światła w stylu retro

Wyjątkowe wydarzenie na Górze Parkowej

Wyjątkowe wydarzenie na Górze Parkowej

Kolorowe światełka, iluminacje nawiązujące do lat 30. ubiegłego wieku oraz niepowtarzalne retro tradycje – to wszystko czeka nas na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój.
2 grudnia w krynickim ośrodku PKL turyści oraz mieszkańcy przeżyją niezapomniany czas i sentymentalny powrót do przeszłości. Wydarzenia celebrujące uroczyste rozświetlenie Parku Światła oraz mikołajki rozpoczną się już od godziny 15:00 przy górnej stacji budynku kolei.
Najmłodsi w asyście opiekunów wyruszą historycznymi i odrestaurowanymi wagonami na szczyt Góry Parkowej, na której możemy spodziewać się wizyty Mikołaja z pysznymi słodyczami.

Park Światła na Górze Parkowej

Park Światła na Górze Parkowej

W świąteczny nastrój wprowadzą nas warsztaty rękodzieła, podczas których chętni stworzą ozdobne stroiki, ciekawe dekoracje, a także pomalują oryginalne wzory na bombkach. Z kolei miłośnicy mody będą mogli wziąć udział w pokazie oryginalnych strojów zimowych z lat 30. XX wieku oraz sukni wieczorowych. Moda tamtych lat oraz elegancki styl fascynują i inspirują do dziś. Dlatego uczestnicy wydarzenia również sami poczują niepowtarzalny styl i w retro szafie założą najmodniejsze suknie, garnitury czy dodatki. 
W tym dniu wzniesienie oficjalnie rozbłyśnie milionem energooszczędnych lampek, a Park Światła stanie się najjaśniejszym punktem w Krynicy-Zdrój!
Na turystów i mieszkańców odwiedzających Górę Parkową będą czekać retro iluminacje przepełniające swym blaskiem wzniesienie oraz zdobiące Park ŚwiatłaZłote sanie z parą koni inspirowane historycznymi fotografiami Krynicy z lat 30. XX, imponująca ponad 6-metrowa fontanna świetlna, iskrzące altanki, retro samochód, a także połyskujący od świateł muzyczny patefon – to tylko niektóre z nich.
Zimowy Park Światła nie byłby kompletny bez choinki. Podczas wydarzenia na Górze Parkowej, świąteczne drzewko zostanie uroczyście rozświetlone przez Mikołaja punktualnie o godzinie 17:00.

Retro atrakcje w ośrodku PKL na Górze Parkowej

Retro atrakcje w ośrodku PKL na Górze Parkowej

Ale to będzie również niepowtarzalny dzień dla uczestników konkursu plastycznego „Mój Park Światła na Górze Parkowej!”, którzy właśnie podczas wydarzenia 2 grudnia o godzinie 18:00 poznają wyniki zabawy.

Mikołajkowe niespodzianki w Krainie Żaru

Niespodzianki w Krainie Żaru na Górze Żar

Niespodzianki w Krainie Żaru na Górze Żar

Jeśli pierwszy weekend grudnia planujemy spędzić w Beskidzie Małym, koniecznie odwiedźmy ośrodek turystyczny PKL na Górze Żar2 grudnia spodziewajmy się tam sporo niespodzianek oraz rodzinnych atrakcji.
Na szczyt góry wyruszymy wagonem kolei PKL, a tam czekać będzie na nas Kraina Żaru. Wzniesienie zamieni się w miejsce pełne świątecznej magii, które uatrakcyjnią rzeźby świetlne. To właśnie dzięki nim atmosfera będzie tak bardzo ekscytująca i wyjątkowa. Oczywiście w Krainie Żaru możemy spodziewać się Mikołaja, który przywita wszystkich słodkościami.

W Krainie Żaru na Górze Żar

W Krainie Żaru na Górze Żar

Na wzniesieniu nie zabraknie rodzinnej integracji i konkursów z nagrodami. Sporą frajdą dla najmłodszych będzie malowanie twarzy czy uwielbiane balonowe, kolorowe zoo.
Odwiedzający Krainę Żaru wezmą udział w wyjątkowym pokazie rzeźbienia w lodzieArtyści na oczach gości wyczarują niesamowite kształty w bryle lodu. To będzie wspaniała i widowiskowa atrakcja!
Świąteczną atmosferę poczujemy jeszcze bardziej dzięki pysznym korzennym i aromatycznym pierniczkomZaprojektowanie i udekorowanie własnych ciasteczek według gustu oraz upodobań umili czas turystom odwiedzającym w ten dzień Górę Żar.
Punktualnie o godzinie 15:00 na wzniesieniu zostaną uroczyście rozświetlone rzeźby nawiązujące do aktywności kojarzonych z Międzybrodziem Żywickim. Będziemy mogli podziwiać tu m.in. narciarzyiskrzącą paralotnię czy rozświetlony szybowiec.

Magiczna Kraina Żaru zaprasza na grudniowe aktywności

Magiczna Kraina Żaru zaprasza na grudniowe aktywności

Czas wolny warto spędzić wyjątkowo i oderwać się od codziennej rutyny, a także poczuć przedsmak mikołajek, które będziemy świętować już 6 grudnia.
Przeczuwamy, że Mikołaj dopiero rozpoczyna swoją podróż, dlatego zachęcamy wszystkich do śledzenia strony www.pkl.pl oraz mediów społecznościowych ośrodków Grupy PKL, bo kto wie co jeszcze się wydarzy. Bądźcie czujni!
Aktualne godziny funkcjonowania ośrodków, dostępności atrakcji i kolei znajdują się na stronie www.pkl.pl.

Podobne wpisy

Wywiad: Anna Szałapak

Łukasz Kurbiel

Barszcz Sosnowskiego – zmora botaników

Łukasz Kurbiel

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej