Relacje

Bajkolandia

Bajkolandia 2013 zaczęła się w Krainie Tysiąca i Jednej Przygody (Miejskiej Bibliotece Publicznej). Od rana w andrychowskiej książnicy gromadziły się dzieci biorące udział w warsztatach plastycznych i literackich, w konkursach i grach. Pomimo niesprzyjającej pogody, zabawa trwała w najlepsze. Po południu – burmistrzowie Bajkolandii odebrali z rąk Tomasza Żaka, klucze do magicznej krainy. Zaraz potem w MDK-u poznaliśmy króla i królową Bajkolandii 2013.

W skład atrkacji Bajkolandii wchodziły pokazy wozów strażackich i policyjnych w Krainie Magicznych Wehikułów, warsztaty pszczelarskie, malowanie twarzy, kącik szalonego fryzjera, warsztaty plastyczne i muzyczne w króliczej Jamie klubokawiarni Baszta, bajkowy świat w Pałacu Białej królowej zwanym czasami Pałacem Bobrowskich. Nawet pogoda nie zatrzymała chętnych do aktywnego wypoczynku w Dzień Dziecka. Najmłodszym zapewne najbardziej podobało się na Placu Mickiewicza, gdzie można było skorzystać z dmuchanych zamków, licznych gier i zabaw. 

Wieczorem odbył się III Powiatowy Przegląd Taneczny „Pasje i Talenty, czyli Szaleństwa Artystyczne” w Miejskim Domu Kultury w ramach Bajkolandii. Scenę MDK opanowały grupy taneczne a widownia wypełniła salę po brzegi. W trzech kategoriach wiekowych nagrody główne zdobyły odpowiednio: Crazy Kids z ZSS w Roczynach, RADAGMA ze Świetlicy CKiW w Rzykach oraz BIG SIZE CREW również ze Świetlicy CKiW w Rzykach. 

Drugi dzień Bajkolandii rozpoczął się od pięknej pogody i przejażdżek ciuchcią, która jeździła od godziny 9. do 10. po całym mieście: od ulicy Legionów przez Krakowską i Lenartowicza, Włókniarzy i wracała w okolice Placu Mickiewicza. Po drodze na kilku przystankach zbierała dzieciaki z rodzicami.

 

Źródło: Materiały prasowe/ zdjęcia Nowiny Andrychowskie

Podobne wpisy

Parada Smoków 2016

Łukasz Kurbiel

Wielka Parada Smoków

Łukasz Kurbiel

Jarmark Świętojański w Krakowie

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej