Galerie

19. Krakowski Bieg Sylwestrowy w atmosferze dobrej zabawy

W niedzielę, 31 grudnia 2023 roku, w Krakowie odbył się 19. Bieg Sylwestrowy. Zawody, które łączą w sobie sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy, cieszą się ogromną popularnością. W tym roku na starcie stanęło ponad 2 tysiące osób, które zdecydowały się pożegnać mijający rok w aktywny sposób.

Bieg rozpoczął się o godzinie 12:00 na Małym Rynku. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: „Smoczą piątkę” (5 km) oraz „Radosną dziesiątkę” (10 km). Trasa biegu wiodła przez najważniejsze miejsca w Krakowie, m.in. Rynek Główny, Planty i Wawel.

Uczestnicy biegu z uśmiechem na twarzach pokonywali kolejne kilometry, dopingowani przez kibiców, którzy zgromadzili się wzdłuż trasy. Wśród biegaczy można było zobaczyć osoby w różnym wieku, o różnym poziomie sprawności fizycznej. Nie zabrakło także osób przebranych w fantazyjne stroje.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, gorącą herbatę i napoje. Dzieci i młodzież otrzymały słodycze, a panie zostały powitane różami.

Krakowski Bieg Sylwestrowy był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w sylwestrową noc. Zawody wpisały się już na stałe w kalendarz imprez sportowych w Krakowie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta i turystów.

Podobne wpisy

Krokusy Sylwii Lipskiej

Łukasz Kurbiel

Wąwóz Homole

Łukasz Kurbiel

Czarno białe kwadraty z Krakowa

Łukasz Kurbiel

Ta strona korzysta z plików cookie. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej